Życie jest piękne to oczywista prawda.
Często mimo wielu przejściowych problemów w życiu, po ich rozwiązaniu dochodzimy do wniosku, że warto żyć i korzystać z uroków życia. Czasami mamy dość życia i kłopotów jakie ze sobą niesie, jednak wybiegając myślami w przyszłość zawsze widzimy światełko w czarnym tunelu i mamy nadzieję, że jeszcze będzie dobrze i będziemy mogli powiedzieć, że życie jest piękne.
Wspomniane piękno ma swój początek w chwili narodzin każdego człowieka. Narodziny człowieka to jeden z największych cudów i uroków świata. Życie małego człowieka to jeden z jego najpiękniejszych etapów - życia bez trosk, kłopotów i zmartwień, pełnego bezgranicznej miłości najbliższych.
Równie piękne jest życie w młodości, kiedy człowiek zaczyna wchodzić w dorosłość, dokonuje samodzielnie pierwszych życiowych wyborów. Wówczas człowiek jest pełen nadziei i wiary w piękno świata.
W późniejszym etapie naszej ziemskiej egzystencji, pomimo wielu przeciwności losu, bardzo staramy się zachować urodę życia. Każdy człowiek może w inny sposób pojmować piękno życia. Dla jednej osoby jest to niesienie pomocy innym ludziom i czerpanie z tego radości - na przykład udzielanie wszechstronnej pomocy ludziom przez misjonarzy w krajach słabo rozwiniętych.
Czyż nie jest piękne dla lekarza widzieć, że ciężko chory człowiek wyzdrowiał?
Inni ludzie wykonujący swą pracę sumiennie i z wielkim zaangażowaniem również widzą w tym wielką urodę życia. Na przykład rolnik, który po zasianiu zboża obserwuje wschodzące plony lub leśnik obcujący na co dzień z piękną przyrodą lasu i dbający o to, żeby ten wspaniały las zachować dla następnych pokoleń.
Piękno życia przejawia się również w ludzkich zainteresowaniach i pasjach. Wędkarstwo, na pozór zwyczajna czynność łowienia ryb, dla niektórych może być zajęciem odstresowującym, pozwala zapomnieć o szarej codzienności, a przez to staje się zajęciem, które umożliwia obcowanie z przyrodą ukazującą urodę życia.
Czytanie książek, to pasja bez której czasami trudno żyć. Jakże pięknie jest tak się "zaczytać", że zapominamy o otaczającym świecie. Kto czyta książki, ten żyje podwójnie i to życie może być podwójnie piękne.
Turystyka górska, to pasja dla której naprawdę warto żyć. Kto raz zakocha się np. w Tatrach, to jest to już miłość na całe życie. Przebywając w górach człowiek dostrzega prawdziwe piękno życia. Jakże wspaniale byłoby móc żyć tam ciągle, pochłaniać tę urodę życia. To wyjątkowe piękno dostrzeżono już dawno temu. Przykładem znanych osób, których życie było piękne, właśnie dzięki Tatrom są: Tytus Chałubiński, Jan Kasprowicz, Kornel Makuszyński.
Istotnym przykładem, o którym można powiedzieć, że życie jest piękne - jest miłość kobiety i mężczyzny. Obrazuje to miłość wspomnianego już poety Jana Kasprowicza i jego żony Marii. To właśnie dzięki miłości do żony, swej muzy i natchnienia, poeta stworzył najpiękniejsze dzieła swego życia. Maria Kasprowiczowa urodę życia dostrzegała w tym, że mogła stworzyć mężowi warunki do owocnej pracy, dbać o jego ukochany dom - Harendę pod Zakopanem, pielęgnować jego ulubione kwiaty - nasturcje. Przykładów tak wspaniałej miłości, poprzez którą życie staje się piękne, można w dzisiejszych czasach również wiele znaleźć...
środa, 8 grudnia 2010
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz